Darmowa dostawa od 199 PLN
Brak towaru

Ziele pięciornika gęsiego, Flos, 50g

Ziele pięciornika gęsiego od Flos to herbatka ziołowa wspierająca zdrowie układu pokarmowego i trawienie.

Dostępność: Brak towaru
8.00
szt.
Zamówienie telefoniczne: 575677670 Zostaw telefon
Wysyłka w ciągu: 24 godziny
Cena przesyłki:
12.5
  • Odbiór osobisty 0
  • Pocztex Punkt Odbioru (punkt - punkt) 12
  • DPD Punkt Odbioru (punkt - punkt) 12.5
  • Pocztex Kurier (punkt - drzwi) 13
  • Pocztex Kurier Pobranie (punkt - drzwi) 16
  • InPost Kurier (drzwi - drzwi) 17
  • Paczkomaty InPost 18.5
  • InPost Kurier Pobranie (drzwi - drzwi) 19

Działanie. Ze względu na znaczną zawartość garbników wyciąg z ziela działa przeciwbiegunkowe, zmniejsza stan zapalny błon śluzowych i hamuje drobne krwawienia z naczyń włosowatych. Flawonoidy, zwłaszcza kwercetyna, a także obecna w surowcu w małych ilościach witamina C poprawiają stan i uszczelniają ściany naczyń krwionośnych oraz działają rozkurczowo na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, oskrzeli i naczyń wieńcowych.

Zawarte w zielu niewielkie ilości goryczy pobudzają łagodnie wydzielanie soku żołądkowego i poprawiają czynność przewodu pokarmowego. Wywierają korzystny wpływ na czynność wątroby i wydzielanie żółci. Obserwuje się również działanie rozkurczowe na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego i macicy, szczególnie wyraźne w stanach ich nadmiernego skurczu. Przy zbyt niskim napięciu podnoszą je do poziomu fizjologicznego.

Działania niepożądane. Przetwory z pięciornika podawane w zalecanych dawkach leczniczych nie wywołują objawów szkodliwych. Większe dawki mogą spowodować nudności i zaparcia.

Zastosowanie. Odwary z ziela pięciornika gęsiego stosuje się w biegunkach, zaburzeniach trawiennych z bólami brzucha i pęcherzyka żółciowego, ze wzdęciami, odbijaniem, kolką jelitową i nieregularnymi wypróżnieniami, w niedoborze soku żołądkowego i żółci, a także w bolesnym miesiączkowaniu oraz w początkowym okresie niewydolności wieńcowej.

Odwar z ziela pięciornika gęsiego:

1 łyżkę ziela zalać 1 szklanką wody gorącej, ogrzać do wrzenia i gotować łagodnie pod przykryciem 3 min. Odstawić na 10 min i przecedzić. Pić po 1/4-1/2 szklanki 2-3 razy dziennie po jedzeniu w zaburzeniach trawiennych bądź w bolesnym miesiączkowaniu.


Zioła przeciwastmatyczne: 

zmieszać równe ilości ziela pięciornika gęsiego, korzenia mydlnicy, korzenia prawoślazu, ziela tymianku (lub macierzanki), owoców anyżu (lub kopru włoskiego) i porostu islandzkiego. Zalać 1 łyżkę ziół  1/2 szklanki wody ciepłej i odstawić na 1 godz. do napęcznienia. Następnie ogrzać powoli pod przykryciem do wrzenia (nie gotować).Odstawić na 5 min i przecedzić. Pić 3-4 razy dziennie po 1/2 szklanki po jedzeniu jako środek wykrztuśny, rozkurczowy i bakteriobójczy w astmie i anginie.

 Zioła wątrobowe:
zmieszać po 50 g ziela pięciornika gęsiego i ziela szanty oraz po 25 g ziela rzepiku, ziela krwawnika, kwiatów rumianku, korzenia lukrecji oraz korzenia cykorii. Zalać 2 łyżki ziół 2 1/2 szklanki wody ciepłej i gotować łagodnie pod przykryciem 3 min. Odstawić na 10 min i przecedzić do termosu. Pić 2/3 szklanki 3 razy dziennie na 1 godz. przed jedzeniem jako środek żółciopędny i poprawiający trawienie.

 Zioła wątrobowe dla ozdrowieńców:
zmieszać po 50 g ziela pięciornika gęsiego, ziela fiołka trójbarwnego i korzenia cykorii oraz po 25 g liści mięty pieprzowej, kory wierzbowej i liści ruty. Zalać 11/2 łyżki ziół 2 szklankami wody wrzącej i odstawić pod przykryciem na 20 min.
Następnie przecedzić. Pić 3-4 razy dziennie po 1/2 szklanki między posiłkami po przebytym wirusowym zapaleniu wątroby w końcowym okresie 5-8 miesięcy zdrowienia. Także w nieżycie żołądka i jelit oraz dróg żółciowych.

Zioła w nieżycie żołądka i jelit:
zmieszać po 30 g ziela pięciornika gęsiego, ziela nostrzyka, kłącza tataraku i liści mięty pieprzowej. Zalać 1 łyżkę ziół 1 szklanką wody wrzącej i gotować powoli pod przykryciem 2 min. Odstawić na 10 min i przecedzić. Pić 2 razy dziennie po ½ szklanki po jedzeniu w zaburzeniach trawiennych.

 

Odwary z ziela pięciornika gęsiego stosuje się w biegunkach, zaburzeniach trawiennych z bólami brzucha i pęcherzyka żółciowego, ze wzdęciami, odbijaniem, kolką jelitową i nieregularnymi wypróżnieniami, w niedoborze soku żołądkowego i żółci, a także w bolesnym miesiączkowaniu oraz w początkowym okresie niewydolności wieńcowej.

Wskazania:

zioła do zaparzania

Środek tradycyjnie stosowany doustnie jako pomocniczy w biegunkach o niewielkim nasileniu, a także zewnętrznie do płukania w łagodnych stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła.

Skład: ziele pięciornika gęsiego (Potentillae anserinae herba) 

Działanie

Skuteczność produktu w wymienionych wskazaniach opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Dawkowanie

Do stosowania doustnego w postaci odwaru: 1 łyżkę stołową ziela (ok. 2,5 g) zalać 1/2 szklanki wody, zagotować i utrzymywać we wrzeniu pod przykryciem przez około 3 minuty, następnie przecedzić. W ten sposób przygotowany odwar pić 2 razy dziennie, pamiętając aby był on zawsze świeży i ciepły. Do stosowania zewnętrznego: Tak samo przygotowany odwar używać do płukania jamy ustnej i gardła.

Przeciwwskazania

Dotychczas nie stwierdzono.

Producent:

Zakład Konfekcjonowania Ziół Flos 
Elżbieta i Jan Głąb spółka jawna 
98-345 Mokrsko 118

Parametry:
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia
Zadaj pytanie
Podpis:
E-mail:
Zadaj pytanie: